Nemzeti Tehetség Program

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett „A hazai és a határon túli művészeti tehetséggondozó programok támogatása” címen Nemzeti Tehetség Program végrehajtásának 2019–2020. évi cselekvési programjában nyílt pályázatot hirdetett. Intézményünk NTP-MŰV-19-0232 kódjelű pályázaton nyertes pályázatot nyújtott be Árgyélus Népzenei Műhely fejlesztése címmel. Pályázat megvalósítása ideje 2019. szeptember 16-tól 2020. december 31-ig tartott. (A vírushelyzet miatt meghosszabbításra került.)

2014 szeptemberében elkezdett népzenei képzés eredményeire építve folytattuk az oktatást iskolában. A népi hagyományok ápolását komplex módon valósítottuk meg az Árgyélus Népzenei Műhely tagjai számára. Programunk a citerás, furulyás, énekes hagyományok őrzését, átadását célozta meg, melyhez további népművészeti területen történő tájékozódás jártasságok megszerzése is kapcsolódott. Táncházat tartottunk, kézműves foglalkozást iktattunk be. A nagyközönségnek idén élőben sajnos nem tudtuk megmutatni tudományunkat.

Pályázat adta lehetőségként új hangszereket is tudtunk vásárolni, mely a továbbiakban biztosítja, hogy citerán, népi furulyán még több gyermek tanulhasson.

Júniusban 3 napot tölthettünk Dunakeszi város balatonakarattyai üdülőjében. Remek időben napi 4-5 órát zenéltünk, énekeltünk, kézműves foglalkozást tartottunk, strandoltunk. 2020. szeptember elején Benedek Krisztina népdalénekes, néptánc pedagógus tartott interaktív, hagyományőrző játszóházat „Nagyanyáink idejében” címmel.

Az egész tanéven átívelő program megvalósulását a Nemzeti Tehetségprogram támogatása tette lehetővé.

A Nemzeti Tehetség Programban készült képeket itt nézhetik meg.