Országos DJI Tello drónprogramozó verseny

iskolánkból két csapat vett részt az I. Országos DJI Tello drónprogramozó versenyen. 1 hetünk volt a felkészülésre, az iskolában gyakoroltunk kölcsön kapott drónokkal.
Első lépésként a Scrath vagy Droneblocks programozási nyelven előzetesen megírt programot kellett a csapatoknak bemutatniuk. Ezt követte egy nehezebb feladat, ahol egy épített akadálypályán kellett a drónokat 10 perc alatt eljuttatni a célig. A program megírására egy órát kaptak a csapatok.  A Sződligeten megrendezett versenyre az ország egész területéről 11 csapat nevezett, A Bárdos Lajos Általános Iskola mindkét csapat derekasan helytállt!

Gratulálunk a csapatok tagjainak:
5. o.
Abos Péter
Agócs Gergely
Borda Bánk
Márta Zsombor
8. o.
Horváth Péter
Zámbó Bence
Zsombor Zoltán
Zsombor Richárd
Felkészítő tanár: Varga Ágota

Csoda Versmondó verseny

Zentai Levente 1.a osztályos tanulónk a Gödöllőn megrendezésre került
II. Csoda Versmondó versenyen  II.helyezést ért el!
felkészítő tanítója: Szemán Erika
Gratulálunk az eredményhez!

Barangolásra fel! Komplex internetes verseny

Megyei Komplex Internetes Vetélkedő döntő, Isaszeg

A Klapka György Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola által kiírt „Barangolás földön,
vízen, levegőben” 3 fordulós internetes vetélkedőn iskolánk 5 csapattal vett részt.
A döntőt 2019. május 10-én rendezték meg Isaszegen, ahol az alábbi eredményeket értük el:

1. hely TérképÉszek csapata
Csapattagok:
Bálint Ádám     3.b
Varga Szabolcs  3.b
Czene Barnabás  4.d
Márkus Tamás   4.d

4. hely TermÉszek csapata

Laczai Zétény 4. d,
Végh Lilla 4. d,
Nagy Gergő 3. b,
Kaspár Balázs 3. b

5. hely Hazánk Lordjai csapat
Tóth Milán 4. d,
Kakas Noel 4. d,
Farkas Nándor 3c,
Dóka Gergő 3. c

6. hely Nagy kócsag és PocOkosok csapata
Tátrai Panna 4. a,
Juhász Petra 4.a,
Végh Lilla 3. a,
Vörös Anna 3. a)
Tóth Nóra 4. a,
Petresevics Hanga 4. a,
Radics Helga 3. a,
Leskó Gréta 3. a

Szívből gratulálunk!

„Tanuljunk a régiektől, tanuljunk egymástól”

Az Erdei Iskolai Egyesület által 2018. őszén kiírt két fordulós pályázatán iskolánk 4. a ás 4. d osztálya vett részt. Az alábbi témakörökben kellett elkészíteni a beadandó munkákat.

Az őszi forduló témakörei:

“Miért érzed magad jól a természetben?”,

Termések gyűjtése, szárítása, feldolgozása”,

“Őszi díszek készítése”

Recept és szokásgyűjtemény készítése”  

A tavaszi forduló témakörei:

„Rejtvény írás”

„Színes vizek

Mindkét osztály magas színvonalú munkájáért elismerő oklevélben részesült.

Gratulálunk a gyerekeknek és köszönjük a felkészítő tanáraik munkáját!

Megyei Komplex Angol Nyelvi Verseny

A XX. alkalommal megrendezett Megyei Komplex Angol Nyelvi Verseny díjazottjai:

5. évfolyam
1. hely: Trudics Lara – Veresegyház, Fabriczius József Általános Iskola
2. hely: Baranyák Domonkos – Gödi Németh László Általános Iskola és AMI
2. hely: Pituk Péter – Göd, Huzella Tivadar Általános Iskola
2. hely: Homoki Boglárka – Dunakeszi Fazekas Mihály Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola
3. hely: Jancsó Anna – Dunakeszi Bárdos Lajos Általános Iskola

6. évfolyam
1. hely: Horváth Viktória – Veresegyház, Fabriczius József Általános Iskola
2. hely: Lehoczky Botond Artúr – Dunakeszi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola
3. hely: Janivich Regina – Fóti Fáy András Általános Iskola
3. hely: Demeter Zsófia- Váci Árpád Fejedelem Általános Iskola
3. hely: Jávor Bálint – Váci Árpád Fejedelem Általános Iskola

7. évfolyam
1. hely: Nagy Natália – Váci Radnóti Miklós Általános Iskola
2. hely: Szász Balázs – Váci Radnóti Miklós Általános Iskola
3. hely: Nagy Alex Ádám – Váci Földváry Károly Általános Iskola

8. évfolyam
1. hely: Bea Barnabás – Dunakeszi Fazekas Mihály Általános Iskola
2. hely: Horváth Barbara – Váci Juhász Gyula Általános Iskola
2. hely: Vörös Gellért – Váci Árpád Fejedelem Általános Iskola
3. hely: Kemény Zorka – Huzella Tivadar Általános Iskola
3. hely: Varga Péter – Fóti Fáy András Általános Iskola
3. hely: Sisa Annabella – Váci Árpád Fejedelem Általános Iskola
3. hely: László Alíz – Dunakeszi Bárdos Lajos Általános Iskola