Ismét megtartottuk a HAPPY-hetet

Iskolánkban idén is megrendezésre került a „HAPPY-hét”. Ennek keretében az osztályok rengeteg jógyakorlatban vehettek részt.

A víz fontosságáról és védelméről rengeteg szép plakát és dekoráció készült. A
4. évfolyamosok tutajt is készítettek.

A Kék Duna keringő dallamára egy kicsit mi is „vízzé” váltunk, de ittunk közösen vizet és fújtunk vidám buborékokat is. Sőt! Még versek is születtek róla.

Tartalmas hetet tudhatunk a magunkénak.

A projektfelelősök: Hortulányi Szilvia, Rimóczi Méda, László Mónika és Bodács Emília.

Újra Millió lépés

Március 23-án indul a Millió Lépés az Iskoládért tavaszi fordulója!

Újra nyerhet valamennyi iskola!

100 iskola nyerhet 1-1 millió forintot.
Az Országos Kékkör 2583 Km-es hosszát legalább hétszer teljesítő, valamennyi iskola nyerhet, minden kör egy sorsjegyet ér. Először a korábbi játékokban még nem nyert 50 iskolát sorsoljuk ki, majd a következő körben már a korábban nyertes iskolák is részt vesznek, így nagyobb esélyt kapnak a kisebb, illetve eddig nem nyert iskolák.

Gyerünk, anyukám!
Figyeljünk jobban az édesanyákra, nagyikra, lányokra. A millió lépés most a női egészségre hívja fel a figyelmet, heti kihívóink, napi üzeneteink segítenek tudatosabban tenni az egészségünkért.

Közlekedj tudatosan és gyűjtsd a zöld pontokat az iskoládnak!

30 szerencsés iskola nyerhet 250 000 forintot.

Te is nyerhetsz egy jó válasszal!

LÉPJ BE MINDENNAP AZ APPBA ÉS NYERJ A KVÍZJÁTÉKON!
Minden nap kapsz egy Tudtad-e üzenetet az appba és ezekből minden héten lesz egy online kvízkérdés. A helyesen válaszolók között értékes nyereményeket sorsolunk ki!

Frissítsd vagy töltsd le a Millió lépés appot, mert igazi újdonságokkal jöttünk!
Gyerünk, anyukám, nyerjen az iskola! BENNE VAGY?

További részletek a milliolepes.hu oldalon olvashatók. HAJRÁ, BÁRDOS!

Miért érdemes németül tanulni?

A Dunakeszi Német Nemzetiségi Önkormányzat (DNNÖ) és az általános iskolák sok szeretettel várják a tisztelt szülőket és a gyermekeket erre a tájékoztatóra és játékos, német nyelvi gyermekfoglalkozásra. Regisztrálni a plakátokon látható QR-kódot leolvasva lehet.

Ünnepi megemlékezés a 7. a-val

A március 15-i ünnephez méltó módon emlékeztünk meg az 1848-as forradalomról és Petőfi Sándorról a 7. a osztály és Magyariné Kalmár Edit, Drahos-Tóth Dóra, valamint Pohl István segítségével.

Jó hírek érkeztek Fótról

A Fóti Fáy András Általános Iskolában megrendezett területi angol szépkiejtési szavalóversenyen (Fáy English Rhyming Contest) két díjat hoztak el iskolánk tanulói.

Pichler Zoja 4. c osztályos tanuló a 3-4. osztályos korcsoportban a dobogós második helyezett lett, felkészítő tanára Jász Veronika.

Constantino Amaro Dávid 3. b osztályos tanuló ugyanebben a korcsoportban különdíjat kapott (Special Prize), felkészítő tanára Dávid Kata.

Gratulálunk a díjazottaknak és a résztvevőknek, valamint a felkészítő tanároknak!

Második kör: terepmunkán a B-irka csapata

A Dunára egyrészt természetes akadályként, másrészt közlekedési lehetőségként gondolunk.

Amikor a partok közötti átkelésről esik szó, azonnal a hidak jutnak eszünkbe, ezért is látogattunk el elsőként a vámszedőházba.

De milyen egyéb lehetőség van az átkelésre? Szerencsések vagyunk, hiszen városunkban a folyó egyik partjáról a másikra komp közlekedik, amit – elárulunk nektek, – a 2025. év kitüntetett „Nagyrévésze”, Kővári Ferenc üzemeltet.

Feri bácsinak köszönhetően hétfőn újabb különleges küldetésre indult maroknyi csapatunk. Nemcsak hallhattunk a rév mindennapjairól,  hanem bele is csöppenhettünk a közepébe.

Csodás élményeinket megosztjuk veletek a suliújság következő számában.

Akcióban a B-irka csapata

Az „Összekötve – Pest–Buda hídtörténete” című tárlatot látogatták meg a suliújság negyedik évfolyamos újságírói, a Szabadság híd pesti hídfőjénél lévő Vámszedőházban.

A helyszín önmagában is inspiráló, a bemutató pedig a maga 2×13 négyzetméteres alapterületével vélhetőleg ez a világ egyik legapróbb állandó közlekedési kiállítása.

A jegyzetek megteltek, a fényképezők kattogtak, és már most látszik, hogy izgalmas anyagok születnek majd ebből a kirándulásból.

A suliújság következő számában részletes beszámolóval jelentkezünk. Érdemes lesz figyelni, mert  meglepetésre készülünk!

Erdődi Andrea

Múzeumpedagógiai foglalkozáson jártunk

Tudtátok, hogy Csin Si Huang-ti császár – aki 13 évesen került trónra – azért fogyasztott higanyt, mert úgy hitte, ez az örök élet titka? És azt, hogy a kínaiak hite szerint az embernek két lelke van? Haláluk után az egyik az ősökhöz távozik a fejen keresztül, a másik viszont a testben marad.

Vajon miért faragtattak maguknak a tehetősebbek páncélt jáde kőből, s viselték azt haláluk után? Mi célból hordtak ezüst műkörmöt a férfi zenészek? Mi az oka annak, hogy a katonák fejük jobb oldalán helyezték el a kontyukat?

A Szépművészeti Múzeum Az öröklét őrei című kiállítás múzeumpedagógiai foglalkozásán járt az 5. b osztály, ahol ehhez hasonló izgalmas kérdésekre keresték a válaszokat.

Fazekas-Kálmán Mónika

Csodás eredmények Százhalombattáról

Iskolánk két tanulója is remek sporteredményt ért el a hétvégén.

2026. február 14-én, szombaton rendezték meg a Pest vármegyei úszás Diákolimpia döntőjét Százhalombattán, amelyen Farkas Dóra Emese I. korcsoportban, 50 m gyorsúszásban 3., hátúszásban 4. helyezett lett, Kiss Baranka Száva pedig II. korcsoportban 5. lett 50 m mellúszásban és gyorsúszásban is.

Sok szeretettel gratulálunk mindkettőjüknek!

 

.

Meghívó szülői fórumra

A Dunakeszi Tankerületi Központ minden érdeklődő szülőt, pedagógust meghív a 2026. február 24-én 16.30-kor a Dunakeszi Diáknegyedben megrendezésre kerülő Szülői Fórum – „Nem bélyeg, hanem LEHETŐSÉG! BTMN és SNI, az oda vezető út” című rendezvényére.

Biztonságos internet nap

2026. február 10-én rendezik meg a 23. Biztonságos Internet Napot (Safer Internet Day – SID), a kezdeményezést világszerte több mint 160 országban tartják.

Ennek alkalmából a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatóságának Bűnmegelőzési Osztálya felhívja az alsó és felső tagozatos, valamint a középiskolás diákok figyelmét a biztonságos internethasználat fontosságára.

A felhívás célja, hogy a tanulók megismerjék az online tér veszélyeit, valamint a megelőzés lehetőségeit. A témában a tematikus héten előadásokat szerveznek, amelyekkel segítik a diákok tájékoztatását és felkészítését.

Előadások jónéhány megLEPetéssel

A Lázár Ervin Program segítségével jutott el hozzánk a Budapesti FIlharmóniai Társaság két előadása is február 3-án.

A Magyarnak lenni… című háromnegyed órában a 8. évfolyamosok számára sok információ is elhangzott arról, mit is jelent ez a kifejezés, de a gyerekek is megfogalmazhatták gondolataikat. Emellett a magyar kultúra nagyjaitól is hallhattak részleteket a tanulók.

A Kezdetben vala a HANG a 6-7. évfolyamosoknak szólt, amelyben többek közt a hang keletkezéséről, a hangok alkotásáról, valamint a mesterséges intelligencia lehetőségeiről is hallhattunk érdekességeket. A gyerekek bepillantást nyerhettek abba is, hogy egy zeneszerző hogyan használja a körülöttünk lévő végtelenül egyszerű hangokat, hogy azokból mi módon lesz zene.

Február 4-én a Fővárosi Nagycirkuszba látogattak el a 8. évfolyamosok, szintén a LEP keretében.

Január elején került sor a Budapest Cirkuszfesztiválra, amelynek néhány fellépője a Fesztivál Plusz – Győztesek gálája című előadáson is megmutatja, mit tud.

Ezt tekinthették meg a tanulóink, akik végül a hazafelé úton végig arról beszéltek, hogyan lehet sok emelet magasságú biciklivel körbemenni a manézsban, mennyire nehéz kutyákat vagy lovakat idomítani, milyen jó, hogy van a légtornászok alatt háló, és hogyhogy nincs a többiek alatt.

Második hely országos pályázaton

Gróf Lili Anna, 3. b osztályos tanulónk a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Szakképzési, Oktatási és Továbbképzési Igazgatósága által meghirdetett „Az Egészség, mint érték” elnevezésű  pályázatának országos döntőjén második helyezést ért el.

A tanulók rajz, kézműves és kisfilm kategóriákban pályázhattak, Lili almákat horgolt egy kosárba.

A díjátadó 2025 decemberében volt.

Felkészítő tanár: Bodács Emília.

Sok szeretettel gratulálunk és további szép sikereket kívánunk!