Kiemelkedő eredmények

Az elmúlt időszakban tanulóink számos tanulmányi és természetismereti versenyen képviselték iskolánkat, ahol szép eredményeket értek el. Büszkék vagyunk minden résztvevőre, akik szorgalmukkal, kitartásukkal és tudásukkal öregbítették intézményünk hírnevét.

A seregélyesi rendezésű „Indulj el egy úton…” Országos Kéktúra Vetélkedőn a 3–4. évfolyamosok mezőnyében 22 csapat mérte össze tudását. A versenyen a Kis Kékek csapata – Bodor Zorina, Vattamány Fanni, Kutas Zsombor és Veres Tamás (4.b osztályos tanulók) – kiemelkedő teljesítményt nyújtva 1. helyezést szerzett.

„Barangolás Magyarország nagytájain” vármegyei komplex tanulmányi versenyen 16 csapat vett részt. Iskolánk két csapata is a dobogón végzett. A Kékes csapat – Vattamány Fanni és Veres Izabella (4.b), valamint Tucker Eszter (3.a) és Novák Lili (3.b) – 1. helyezést ért el. A Badacsony csapat tagjai, Tóth Bori és Veres Lívia (4.b), valamint Gróf Lili és Bódi Nóra (3.b) pedig a rangos 3. helyezést szerezték meg.

Az Országos LÜK Tanulmányi Verseny területi fordulójában is szép eredmények születtek. Lukács Zente (3.b) az előkelő 5. helyen, míg Vattamány Fanni (4.b) a 6. helyen végzett.

Hortobágyi Nemzeti Park által meghirdetett „Játékos Hortobágy” országos csapatversenyen 52 csapat indult az 1–2. évfolyamos korosztályban. Iskolánk csapatai közül a Csillagvirágok (2.b) a 24. helyet, a Kótyagos Kócsagok (1.b) a 37. helyet, míg a Szuper C (1.c) csapata a 45. helyet szerezte meg.

Kiskunsági Nemzeti Park által szervezett „Tavaszköszöntő” országos csapatversenyen 75 csapat versenyzett a 3–4. évfolyamosok között. Kiemelkedő eredményt ért el a Cuki Pingvinek csapata (Jáger Alexa, Gróf Lili, Novák Lili) és a Tarka Pillangók csapata (Farkas Dóra, Bódi Nóra, Szarka Melani), amelyek megosztott 14. helyezést értek el. A Postaláda csapat (Farkas Levente, Frei Dániel, Kiss Davide) a 39. helyen, míg a Szuperagy csapat (Kiss Márk, Constantino Amaro Dávid, Pityó Krisztián) a 43. helyen végzett.

Gratulálunk valamennyi résztvevő tanulónknak és felkészítő pedagógusaiknak a szép eredményekhez! Kívánunk további sikeres versenyzést, sok élményt és újabb szép helyezéseket a jövőben is.

Határtalanul! – megérkeztek tanulóink

Hosszú utat tettek meg iskolánk tanulói az elmúlt öt napban. Bejárták Erdély csodálatos helyeit, számos magyar történelmi személy szobrát koszorúzták.

Aradon a Csiky Gergely Főgimnázium tanulóival együtt énekelték Szarka Tamás Kézfogás című dalát a Szabadság-szobor lábánál.

Jártak sóbányában, Torockón, Marosvásárhelyen, Kőrispatakon, Szovátán, Korondon, Kolozsvár és sok egyéb híres helyen.

Köszönjük, hogy iskolánk 7. évfolyamos tanulói is részesei lehettek a Határtalanul! programnak.

Napról napra beszámolónkat itt olvashatják.

Elismerések pedagógusnap alkalmából

Ismét büszkék vagyunk iskolánk jelenlegi és volt pedagógusaira.

A városi pedagógusnap alkalmán Pedagógus Szolgálati Emlékérmet vehetett át nyolc kollégánk, Bárányné Bucsi Ilona, Fodor István, Hortulányi Szilvia, Hoványné Martikán Erika, László Mónika, Majorné Máté Gabriella, Szentessy Ida és Tóthné Selmeczi Zsuzsanna.

Miniszteri elismerő oklevélben részesült Hoványné Martikán Erika, színes diplomát kapott Szakáll Lászlóné Lujzi néni, Neidl Jánosné Irénke néni és Szilágyi Katalin. Hálásak vagyunk iskolánkért végzett munkájukért.

Felemelő érzés, hogy az ünnepi műsor része volt egyik tanítványunk, Kamocsa Réka zongorajátéka.

Megjelent!

Örömmel ajánljuk iskolánk újságának, a B-irkának immáron a nyolcadik lapszámát, amely már elérhető honlapunkon.

Olvassák, olvassátok szeretettel az első számokkal együtt!

Ide kattintva megtalálható az összes kiadás!

Nagy cheerleader-sikerek

Véget ért a versenyszezon a cheereknél, és a Bárdos iskola sportolói megint nagy sikert arattak.

A VSD cheerleaderei eredményesen zárták a 2025–2026-os szezont a gyöngyösi VIII. Cheerstars bajnokságon, ahol iskolánk 12 sportolója négy versenyszámban indult, és minden kategóriában dobogós helyezést szerzett.

A rangos versenyen 4 ország 27 egyesületéből közel 1000 sportoló vett részt. A csapat nemzetközi szinten egy ezüst- és három bronzérmet, országos szinten 3 arany- és egy ezüstérmet nyert, bizonyítva a sportolók felkészültségét és kitartását.

Az induló versenyzők:

Abos Éva
Czakó Zelka
Farkas Fanni
Hideg Gréta
Hódos Izabella
Miklós Kamilla
Szaniszló Réka
Tóth Emma
Végh Hanna
Venter Dorka
Szarka Mendi Hanna
Miklós Izabella

Felkészítő edző: Kundlya Zsófia

Sok szeretettel gratulálunk!

Gyermeknap az alsó tagozaton

Iskolánk alsó tagozatán egy fantasztikus gyereknapot tartottunk. A videó önmagáért beszél.

Hálás vagyok Jancsikné Struve Katinak, hogy megálmodta és megszervezte a projektet.

Köszönöm kollégáimnak, hogy mindannyian kivették részüket a feladatokból a nap sikeréért.

Petőné Herman Noémi

Ezüst minősítés a táncversenyen

2026. május 10-én Budapesten rendezték meg a Move Dance Contest Táncversenyt. Duó kategóriában, L&A néven junior duo korcsoportban Sinkovits Lia és Bojtor Adél ezüst minősítést nyertek.

A következő megméretettés június 6-án várható.

Sok szeretettel gratulálunk a táncoslábú hölgyeknek!

Junior nyelvvizsgázunk

Iskolánkban 2026. május 27-én 44 tanulónk ad számot angol tudásáról az ELTE Origó Nyelvi Centrum angol nyelvű Junior nyelvvizsgáján.

Felkészítő tanáraik: Bárányné Bucsi Ilona, Gresa Ilona, Jász Veronika, Mészáros Boglárka és Szentessy Ida.

Sok sikert kivánunk nyelvvizsgázóinknak!

Óriási siker Spanyolországban!

Szeles János Szilárd 6. a osztályos tanulónk – aki jelenleg Spanyolországban él, – hatalmas sikert ért el a napokban.

Birkózó spanyol bajnokságot rendeztek a hétvégén Sevillában, amelyen U13 korosztályban, 50 kg-ban spanyol bajnoki címet nyert a Bárdos iskola tanulója.

Sok szeretettel gratulálunk Szilárdnak és további hasonló sikereket kívánunk!

Szép eredmény a Méh-Ész versenyen

Öt 4. a osztályos tanulónk a héten vehette át emléklapját az Országos Méh-Ész Logikai Versenyen elért szép eredményéért. A fiúk februártól április végéig, öt fordulón át dolgoztak kitartóan, és örömmel oldották meg a korosztályra szabott, játékos kódolási és logikai feladatokat Erdődi Andrea tanítónő támogató kísérésével.

Külön büszkeség számunkra, hogy részvételükkel iskolánk első alkalommal került fel a Digitális Témahéten részt vevő intézmények országos térképére. Ez nemcsak mérföldkő, hanem fontos üzenet is: a digitális kompetenciák fejlesztése ma már a jövő egyik legfontosabb kulcsa, és tanulóink magabiztosan indulnak ezen az úton.

Szívből gratulálunk a diákoknak!

Az Olümposzon innen és túl…

… avagy varázslatos báli este a Bárdosban

A Covid időszakot követően nagy igény mutatkozott a korábban már hagyománnyá vált jótékonysági bál újbóli megszervezésére. Idén májusban ezt 3. alkalommal is felejthetetlen módon sikerült megvalósítanunk.

Ahogy azt már megszokhattuk, a bál minden alkalommal egy jellegzetes téma köré szerveződik. Az iskola tornaterme erre az estére Olümposszá változott, ahol fenséges istennők, bátor harcosok, múzsák, nimfák, bölcs filozófusok és az ókori görög világ más vidám lakói gyűltek össze.

A fényűző díszletek, hangulatos zene, finom ételek, isteni meglepetések, értékes tombolatárgyak várták az érdeklődőket május 15-én.

Az eseményen, a bálozók kiemelten ügyeltek stílusos megjelenésükre, így élettel telt meg az ókori Görögországot idéző dekoráció. Az est folyamán tovább fokozta a hangulatot az autentikus zenét játszó és táncbemutatót, majd táncházat biztosító zenekar, a görög vacsora, majd az elmaradhatatlan tanári tánc is.

Megérkezés után, az üdvözlőitalként átvett nektárral a kézben sétálhattak be a részvevők a bálterembe. Itt, Szőke Endre igazgató rövid köszöntője után a dunakeszi Mi a Kavics? által összeállított görög vacsora, majd a Helidonaki csoport ideillő zenéje, éneke és néptánca színesítette az estét.

Ők biztosították a következő programként indult táncházat is. A közös tánc olyan sok résztvevőt vonzott, ami a mozgalmas szirtaki során már feszegette a tánctér határait.

Aki még ekkor is az asztalánál maradt, önfeledten tapsolt. Bár báljaink során minden alkalommal kitesznek magukért a táncos lábú bálozók, most még a vendégelőadók is – elmondásuk szerint – rácsodálkoztak az itt tapasztalt fergeteges hangulatra, a résztvevők aktivitására, életörömére.

Kürthy Richárd DJ-t már egy vidám társasággal megtelt táncparkett várta.

Gyorsan eltelt az idő a 23 órakor kezdődő tanári táncig. Az hangos taps és elismerő szavak alapján nem volt hiába a sok gyakorlás és izgalom.

A magánszemélyek, vállalkozások, üzletek által felajánlott, mintegy 150 tombolanyeremény kisorsolása éjfélkor indult. Szinte minden asztalnál felharsant az örömteli felkiáltás, egy-egy kihúzott szám után.

A szülői jótékonysági bál megrendezésének alapja az iskola alapítványának patronálása, amelyhez a résztvevőkön túl, további 110 család fejezte ki hozzájárulását támogató jegy vásárlásával.

A Bárdos szülői közösség új elnökének vezetésével rengeteg szülői támogatás érkezett anyagiakban, felajánlásokban és munkában is. Az iskola pedagógusai, dolgozói az előkészítés, dekorálás és lebonyolítás jelentős részét magukra vállalták.

Bár az est gyorsan feledtette az előkészületekkel járó sok-sok munkát, időt, fáradtságot, az esemény nemcsak a szórakozásról, vidámságról szólt. Partnereinknek, támogatóinknak köszönhetően a Bárdos iskola tanulóit támogató alapítvány közelebb került az idei évre kitűzött célok megvalósításához. A bevételt az alsós közösségi terem műszaki megújítására (hangosításra, projektor beszerzésre), illetve a felsős épület tábláinak megújítására, cseréjére fordítjuk.

Amíg ilyen módon együtt tudunk gondolkodni, tenni a Dunakeszi Bárdos Lajos Általános Iskola közössége érdekében, addig érdemes lesz bált szervezni, dolgozni érte, együtt örülni.

Diákolimpia junior diáksportfesztivál

Fantasztikus hangulatú Diákolimpia junior diáksportfesztivált rendeztünk a Bárdos Lajos Általános Iskolában, amelynek középpontjában a mozgás öröme, az egészséges életmód népszerűsítése és a közösségépítés állt. A rendezvény során a tanulók változatos sport- és ügyességi feladatokon vehettek részt, amelyek nemcsak a fizikai aktivitást ösztönözték, hanem az együttműködést, a kitartást és a fair play szemléletét is erősítették.

A diákok motiváltan, jó hangulatban kapcsolódtak be a programokba, és örömmel próbálták ki magukat új mozgásformákban is. Különösen pozitív volt látni, hogy a különböző korosztályok milyen lendülettel és lelkesedéssel vettek részt az eseményen. A sportpálya a Fazekas Mihály, a Szent István, a Kőrösi Csoma Sándor és a Bárdos Lajos Általános Iskola tanulóival telt meg. A zenés bemelegítés után a gyerekek 8 állomás feladatain keresztül gyűjtötték a pecséteket. Zárásként pedig egy Aktív Iskola pohárral és sok új baráttal lettek gazdagabbak.

A szervezés során szerzett tapasztalatok alapján elmondható, hogy az előzetes tervezés, a pedagógusok együttműködése és az aktív tanulói csapat részvétele nagyban hozzájárult a program sikeréhez.

Összességében az Aktív Iskolai Diákolimpia Fesztivál értékes és élményekben gazdag esemény volt, amely erősítette az iskolai közösséget, valamint pozitív attitűdöt alakított ki a mozgás és az egészséges életmód iránt. Folytatás ősszel!

Titokban helyezettek lettek

Nagyon jó helyezéseket értek el csapataink angol nyelvi versenyen.

A 4. c osztályból a TITOK versenyek országos angol nyelvi levelezős versenyén hatodik helyezést ért el a Cool Girls csapata:
Keserű Zselyke,
Lőrincz Sára,
Miklós Izabella,
Szalai Réka Csilla.

Az 5. b osztályos
Császár Róza,
Nagy Zsófia
az összesített versenyben 2. helyezést ért el.

Negyedik lett a Big Brains csapata:
Király Dominik Sándor,
Kmetovity Attila Adrián,
Nagy Emília,
Pichler Zoja Amina.

Az előkelő ötödik helyen végzett
Czuppon Dominik,
Karancsi Áron,
Kovács Roland,
Talmaier Olivér
csapata.

Szeretettel gratulálunk a résztvevőknek, és köszönjük a felkészítő tanároknak, Jász Veronikának és Agócs Mónikának.

Angol szépkiejtési verseny Gödöllőn

A Gödöllőn megrendezésre került angol nyelvi szépkiejtési versenyen két tanulónk indult.

A nyolcadikosok közül Bigda Márton elhozta az első helyezést, az ötödikesek csoportjában pedig Mikulás Míra előadásmódjáért különdíjban részesült.

Gratulálunk az ismételt szép eredményhez, és köszönjük Szentessy Ida és Mészáros Boglárka tanárnők felkészítő munkáját.